fbpx

Teenused

Vaakumvormimine

Uue teenusena pakume vaakumvormimist. See on valguslahendustega reklaamelementide alternatiivne tootmisviis. Vormid on efektsed ja ebatavalised. Tehnoloogiline protsess nõuab sügavaid teadmisi materjalidest, tehnoloogiatest endist ning spetsiaalset varustust. Vaakumvormimine pakub suurepäraseid võimalusi efektsete ja mittestandardsete vormide loomiseks.

Vaakumvormimine on protsess, mille ajal vormitakse termoplastilisest polümeersest materjalist kõrgete temperatuuride mõjul nõutud kujuga tooteid. Vaakumvormimisel kasutatakse järgmisi plastikuid: PLAZIT, VIVAK, PLEXGLASS, PVC.

Vaakumvormimine: kasutus

Vaakumvormimise abil toodetakse:

  • POS-materjalid (postid, alused, püloonid jne)
  • Mahulised konstruktsioonid, mahulised tähed siltidele
  • Esipaneelid valguskastide jaoks
  • Displeid
  • Vitriinid
  • Plastikriiulid jms

Vaakumvormimise meetodi eelised:

  • Kasutatava plastiku paksus varieerub 0,05 kuni 6 mm
  • Saadavad tooted võivad olla diameetriga kuni 1 m

Vaakumvormimine: varustus

Meie vaakumvormimise pingi tööpinna suurus on 1,2×1 m, mis võimaldab meil valmistada üsna suuri sellele pinnale mahtuvaid detaile.

Üldiselt kasutatakse seda metoodikat mahuliste plastikproduktide saritootmisel, kuid üksikjuhtumitel sobib kasutada ka üheste tiraažide puhul.

Vaakumvormimine: tehnoloogia

Vaakumvormimise protsess algab maatriksi või pressvormi valmistamisest, mille peal hakkabki protsess ise toimuma. Sellele järgneb plastiku vaakumvormimine. Toote valmistamine leiab aset vaakumvormimise masinas. Kuumenemisel plastik pehmeneb, muutub plastiliseks ning atmosfääri rõhu mõjul omandab vajaliku maatriksi vormi. Siis toode jahutatakse temperatuurini, mille juures see omandab soovitud kuju ja stabiilse suuruse. Vormimisel tekkinud jäljend lõigatakse ära või freesitakse, et anda tootele lõplik välimus täpselt visandi järgi.

Hinna määramisel mängivad suurt rolli vormi keerukuse aste, sügavus, sisevalgustuse vajadus, järeltöötluse ja lõikuse keerukus.

Võta meiega ühendust

Sinilille tee 6-7, Peetri, Harjumaa, Estonia
sales@vipline.ee
(+372) 689 8300
(+372) 568 87580
(+372) 568 87590
E-R 9:00-17:00

Pin It on Pinterest

Share This